Lidhje

Ahmeti: Qeverisje ndryshe, shtet për qytetarët


Kur Shpend Ahmeti fitoi postin e kryetarit të Komunës së Prishtinës në fund të vitit të kaluar, ishte një befasi për politikën e Kosovës në përgjithësi. Ishte ndoshta hera e parë që qytetarët votonin për personin dhe jo për subjektin politik, një përfundim i pasqyruar edhe tek fakti që forca e tij politike Vetëvendosje nuk fitoi terren në përgjithësi në zgjedhje. Ka kaluar thuajse gjysmë viti që atëherë dhe Keida Kostreci e Zërit të Amerikës zhvilloi sot një bisedë me zotin Ahmeti, në studion e emisionit Ditari të VOA.
Intervistë me zotin Shpend Ahmeti
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:03 0:00
XS
SM
MD
LG