Lidhje

Ish i burgosuri politik, Martini: Si e shikoj Shqipërinë


Viktor Martini, ish i burgosur politik, thotë se ka shumë zhgënjime nga 27 vitet që pas rënies së komunizmit.

Nga vizitat e tij të shpeshta në Shqipëri, ai thotë se shikon një polarizim të skajshëm të jetës politike dhe kjo sipas tij, nuk e lejon demokracinë të funksionojë.

Viktor Martini
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Zoti Martini u dënua në vitin 1956 me 10 vjet burg, ndërkohë njerëzit më të afërt të familjes së tij pësuan një fat edhe më të rëndë.

Nga Bostoni, ku jeton aktualisht, zoti Martini foli në Skype me kolegun tonë Ilir Ikonomi mbi disa prej çështjeve të ndjeshme që përjeton sot Shqipëria.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG