Lidhje

Izraeli thotë se po shkatërron tunele terroriste të Hezbollahut


Izraeli po shkatërron ato thotë se janë tunele terroriste grupit Hezbollah, ndërtuara kufirin me Libanin.

Një zëdhënës i ushtrisë izraelite paralajmëroi libanezët qëndrojnë larg tuneleve.

Izraeli u ka kërkuar forcave paqeruajtëse Kombeve Bashkuara shkatërrojnë tunelet anën libaneze.

Një rezolutë e Këshillit Sigurimit i dha fund luftës vitit 2006 mes Izraelit dhe Hezbollahut, i bën thirrje Libanit mbajë Hezbollahun dhe grupet e tjera militante, larg kufirit izraelit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG