Lidhje

Itali, arrestohen 140 të dyshuar si pjesëtarë të Mafias nga grupi Ndrageta

  • Zëri Amerikës

Mafia

Policia italiane thotë se ka arrestuar rreth 140 të dyshuar si pjesëtarë të mafias nga grupi i njohur me emrin Ndrageta.

Shumica e arrestimeve u kryen në qytet veriperëndimore të Torinos, Milanos dhe Modenës, si dhe në rajonin jugor të Kalabrisë.

Njoftimet thonë se policia gjeti objekte dhe mallra me vlerë prej 103 milion dollarësh.

XS
SM
MD
LG