Lidhje

Shpërthim në autostradë pranë Bolonjës


Policia italiane thotë se paktën dy vetë kanë vdekur dhe rreth 70 vetë janë plagosur dhe një urë është rrëzuar pjesërisht pas një shpërthimi fuqishëm një autostradë pranë Bolonjës.

Agjencia italiane e lajmeve ANSA njoftoi se shpërthimi u shkaktua nga një aksident me një kamion i cili transportonte lëndë ndizeshin lehtë.

Zjarrfikësit njoftuan me tweet se kishin dërguar skuadra shumta shpëtimi dhe emergjence.

Sipas mediave italiane, disa nga lënduarit u goditën nga xhamat e thyera banesave aty pranë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG