Lidhje

Jahjaga: Ekzistojnë vija të kuqe për bisedimet me Serbinë


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha sot se Prishtina është e gatshme të bisedoje më Serbinë për të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, por asnjëherë dhe me askënd për çështjet e brendshme të Kosovës. Ajo i bëri këto komente gjatë një konference me gazetarë, në të cilën njoftoi për takimin ndërkombëtar të gruas, që do të mbahet këtë javë në Kosovë.

XS
SM
MD
LG