Lidhje

Jahjaga: Organizimi i brendshëm i Kosovës, i padiskutueshëm


Jahjaga: Organizimi i brendshëm i Kosovës, i padiskutueshëm

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, hodhi poshtë idetë për ndarjen e Kosovës, duke nënvizuar se rregullimi i brendshëm dhe statusi i Kosovës janë çështje të panegociueshme. Presidentja Jahjaga tha se këtë qëndrim e ka paraqitur edhe gjatë pjesëmarrjes së saj në takimin e presidentëve të Evropës Qendrore në Poloni, ku mori pjesë edhe presidenti amerikan Barak Obama.

XS
SM
MD
LG