Lidhje

Kryepeshkopi Janullatos uron besimtarët për Krishtlindjet


Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Shqiptare, Anastas Janullatos, në mesazhin për Krishtlindjen e këtij viti, bëri thirrje qytetarëve për më shumë paqe e dashuri mes njerëzve. Ai tha se shpesh Krishtlindjes i ndryshon kuptimi prej festimeve në mes të histerisë së konsumizmit dhe indiferencës shpirtërore.

Mesazhi i Kryepeshkopit Anastas për Krishtlindjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG