Lidhje

Kryepeshkopi Janullatos uron besimtarët për Krishtlindjet


Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Shqiptare, Anastas Janullatos, në mesazhin për Krishtlindjen e këtij viti, bëri thirrje qytetarëve për më shumë paqe e dashuri mes njerëzve. Ai tha se shpesh Krishtlindjes i ndryshon kuptimi prej festimeve në mes të histerisë së konsumizmit dhe indiferencës shpirtërore.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG