Lidhje

Protesta në veriun e Kosovës kundër taksave doganore


dogana

Përfaqësues të serbëve në veri mbyllën për rreth dy orë rrugët që çojnë në vendkalimin kufitar Kosovë-Serbi në Jarinë

Në Kosovë, përfaqësues të serbëve në veri, mbyllën për rreth dy orë rrugët që çojnë në vendkalimin kufitar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinë, në shenjë pakënaqësie me zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e përbashkët të kufirit. Zbatimi i kësaj marrëveshjeje që pritet të zbatohet të hënën edhe në dy vendkalime kufitare, vlerësohet si hapi më konkret deri tash në bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që po ndërmjetësohen nga Bashkimi Evropian.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG