Lidhje

Pasojat e reshjeve në Shqipërinë e jugut


Dimri po sjell probleme edhenë Jug të Shqipërisë. Si pasojë e reshjeve të mëdha janë dëmtuar segmente rrugore, shtëpi banimi dhe rrezikohen përmbytje. Specialistët e gjeologjisë thonë se nevojiten në mjaft zona investime dhe masa parandaluese për të mbrojtur zonat që rrezikojnë të rrëshqasin.

Pasojat e reshjeve në jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

XS
SM
MD
LG