Lidhje

Bisedë me historianin e shkrimtarin Jusuf Buxhovi


Historiani dhe shkrimtari Jusuf Buxhovi, thotë se është detyrë e autorëve shqiptarë që versionin e tyre të historisë së Kosovës ta bëjnë sa më të pranishëm në botë. Para pak ditësh zoti Buxhovi ishte në Shtetet e Bashkuara për të promovuar librin e tij Kosova. Në një bisedë me Zërin e Amerikës ai tha se Kosova duhet të bashkëpunojë me Shtetet e Bashkuara në të gjitha proceset politike. Me zotin Buxhovi bisedoi korrespondenti ynë në Prishtinë, Besim Abazi.
Bisedë me historianin Jusuf Buxhovi
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG