Lidhje

Qendra Kenedi ndan çmimet e përvitshme


Një aktore, një soprano, dy muzikantë dhe një këngëtar e kompozitor u nderuan me çmimin për karrierë të Qendrës Kennedy.

Shirley MacLaine, Martina Arroyo, Carlos Santana, Herbie Hancock dhe Billy Joel u nderuan me një ceremoni dje.

Presidenti Barack Obama dhe Zonja e Parë Michelle Obama morën pjesë në ceremoni së bashku me një numër emrash të njohur të politikës në Uashington dhe figurave të Hollivudit.

Spektakli do të shfaqet në televizion më 29 dhjetor.
XS
SM
MD
LG