Lidhje

Libër mbi veprimtarinë patriotike të Koço Gramenos


Ditën e dielë, në datë 27 maj, në kishën shqiptare ortodokse të Bostonit, atë të Shën Gjergjit, promovohet libri "Koço Grameno-në udhën e shqiptarizmës", me autor Niko Kotheren.

Libri bazohet tek një bllok shënimesh i patriotit Koço Grameno. Libri trajton aspekte të lëvizjes patriotike në periudha të ndryshme historike të Rilindjes dhe pavarësisë.

Në emisionin "Ditari" ishte i ftuar për një intervistë të drejtpërdrejtë nga Bostoni, autori i librit, studjuesi dhe koleksionisti, Niko Kotherja.

Boston, promovim i librit për Koço Gramenon
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG