Lidhje

Të shtëna me armë në Kolorado ndaj oficerëve të policisë


Highlands Ranch, Colorado

Pesë zëvendës sherifa dhe dy civilë u qëlluan me armë ndërsa policia po reagonte ndaj një lajmërimi për trazirë në një shtëpi në shtetin Kolorado.

Zyra e sherifit të kontesë Douglas njoftoi se një nga pesë zëvendës sherifat ishte vrarë nga shkëmbimi i zjarrit gjatë të cilit u vra edhe personi i dyshuar si autor i sulmit.

Më herët në mëngjes, zyra e sherifit kishte shpallur “kodin e kuq” për zonën përreth dhe i këshilloi banorët të qëndronin brenda banesave dhe larg dritareve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG