Lidhje

Kompania "Blue Origin" planifikon stacionin hapësinor komercial


Kompania "Blue Origin" planifikon stacionin hapësinor komercial
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Kompania e turizmit hapësinor Blue Origin e miliarderit Jeff Bezos ka njoftuar planet për të ndërtuar dhe për të përdorur një stacion hapësinor komercial, të quajtur Orbital Reef. Stacioni pritet të fillojë të funksionojë në gjysmën e dytë të kësaj dekade.

XS
SM
MD
LG