Lidhje

Përgatitjet e koncertit për shenjtërimin e Nënë Terezës


Humanistja shqiptare Nënë Tereza, fituese e çmimit Nobel, pritet të shpallet e shenjtë më 4 shtator nga Papa Françesku. Një ditë para shenjtërimit, artistë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe vise tjera të banuara me shqiptarë do të mbajnë një koncert në bazilikën e Shën Palit në Romë për të nderuar jetën dhe veprën e Nënë Terezës. Artistët dhe organizatorët e koncertit e vlerësojnë këtë si një ngjarje me peshë mbarëkombëtare.

Përgatitja e koncertit për shenjtërimin e Nënë Terezës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

XS
SM
MD
LG