Lidhje

Konfirmohet rasti i parë në SHBA i virusit MERS


Qendra amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve ka konfirmuar rastin e parë në Shtetet e Bashkuara të Sindromës së Lindjes së Mesme të Rrugëve të Frymëmmarjes (MERS), një virus vdekjeprurës.

Zyrtarët e qendrës thanë dje se një punonjës amerikan i shëndetësisë që kishte udhëtuar së fundmi në Arabinë Saudite, është shtruar në spital nga virusi në shtetin e Indianës.

Ata thonë se pacienti është izoluar dhe është në gjendje të qendrueshme.
XS
SM
MD
LG