Lidhje

Kosovë, ligjet për barazinë gjinore nuk zbatohen si duhet


Në Kosovë, përfaqësues institucionesh vendase e ndërkombëtare thanë të hënën se vendi ka ligje mbi barazinë gjinore dhe të drejtat e grave që i plotësojnë standardet më të larta demokratike, por moszbatimi i tyre ka bërë që gratë të jenë në gjendje të pafavorshme.

Java e grave në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG