Lidhje

Dukuria e korrupsionit në Malin e Zi


Në Konferencën Ndërkombëtare për Antikorrupsionin, e cila u mbajt në Podgoricë, u theksua se Mali i Zi po përballet me dukurinë e korrupsionit që ka përfshirë edhe institucionet e ndryshme shtetërore. Në fazën e integrimit europian të Malit të Zi u kërkua që ligjet e reja kundër korrupsionit të zbatohen si dhe të angazhohen ekspertë të huaj në luftimin kundër kësaj dukurie.

Dukuria e korrupsionit në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG