Lidhje

Kosovë, 10 ditë fushatë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare


Kosovë, 10 ditë fushatë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Komisioni Qendror Zgjedhor në Kosovë vendosi të enjten që fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend, të zgjasë dhjetë ditë, përkatësisht nga 3 deri me 12 shkurt. Vendimi erdhi pasi ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, shpërndau parlamentin të mërkuren mbrëma dhe shpalli zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG