Lidhje

Kosovë, ankesat e partive politike për rezultatin e zgjedhjeve


Në Kosovë, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar 100 ankesa pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Sipas rezultateve kryeson lëvizja Vetëvendosje e pasuar nga Lidhja Demokratike, të cilat kanë përmbyllur takimet e grupeve punuese për harmonizimin e programit qeverisës, duke u hapur mundësi bisedimeve politike për një marrëveshje për bashkëqeverisje, që mund të ndodhë pas certifikimit të rezultateve.

Kosovë, ankesat e partive për rezultatin e zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG