Lidhje

Kosovë: Dyshimet për keqpërdorim të subvencioneve për bujqësinë


Kosovë: Dyshimet për keqpërdorim të subvencioneve për bujqësinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:35 0:00

Në Kosovë javën që po e lëmë pas u arrestuan 12 persona nga të cilët 10 zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, nën dyshimet për përfshirje në veprat penale keqpërdorim i detyrës zyrtare dhe marrje ryshfeti. Dyshimet ndërlidhen me subvencionet për fermerët, rrëfimin e njërit prej të cilëve e mori korrespondentja jonë Edlira Bllaca.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG