Lidhje

Kosovë, masa të rrepta për sigurinë në zgjedhje


Në Kosovë, organet e sundimit të ligjit paralajmëruan masa të rrepta ndaj çdo përpjekjeje për keqpërdorimin e procesit të zgjedhjeve parlamentare të tetë qershorit.

Përveç policisë dhe mekanizmave ndërkombëtarë të sigurisë, në ditën e zgjedhjeve në terren do të veprojnë edhe rreth 100 prokurorë për të shmangur përvojën e zgjedhjeve parlamentare të vitit 2010, që u përshkuan nga shumë parregullsi.
Kosovë, përgatijet për zgjedhjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG