Lidhje

Kosovë, numërimi i votave të diasporës dhe shpallja e rezultateve përfundimtare


Kosovë, numërimi i votave të diasporës dhe shpallja e rezultateve përfundimtare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Në Kosovë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që të numërojë fletëvotimet që kanë ardhur në Kosovë nga diaspora pas mbylljes së procesit të votimit, pas vendimit të Gjykatës së Lartë të Kosovës, e cila i dha të drejtë ankesës së bërë nga Lëvizja Vetëvendosje për të numëruar këto vota. Vendimi nxiti reagimin e disa partive politike si Nisma Socialdemokrate, kryetari i së cilës tha se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka humbur besueshmërinë dhe e ka dëmtuar procesin procesin zgjedhor. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG