Lidhje

Kosovë, parlamenti i ri mblidhet më 24 dhjetor


Kosovë, parlamenti i ri mblidhet më 24 dhjetor
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Në Kosovë, presidenti Hashim Thaçi vendosi të thërrasë më 24 dhjetor mbledhjen e parë të parlamentit, i dalë nga zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Vendimi merret në një kohë kur lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike janë përfshirë në bisedime për formimin e një koalicioni qeverisës.

XS
SM
MD
LG