Lidhje

Shënohet Dita e Personave "Down"


Shoqata e personave të prekur nga sindromi "Down" në Kosovë numëron mbi 700 persona të prekur, ndonëse besohet që numri i tyre mund të jetë më i lartë.

Në ditën botërore të personave të prekur me këtë sindromë, ata parakaluan në qendër të Prishtinës për të shprehur pakënaqësinë me gjendjen e rëndë sociale e ekonomike dhe mungesën e shërbimeve për fëmijët me këtë sindromë.
Fëmijët me sindromën "Down"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00
XS
SM
MD
LG