Lidhje

Kosovë, takim Kurti-Mustafa për qeverisjen e ardhshme


Në Kosovë kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa zhvilluan sot një takim në kuadër të formimit të koalicionit qeverisës. Dy udhëheqësit thanë se pas çertifikimit të rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve do të takohen për formimin e qeverisë së re. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ndërkohë thotë se procesi i numërimit të votave mund të përmbyllet këtë të dielë.

Kosovë, takim Kurti-Mustafa për qeverisjen e ardhshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG