Lidhje

Kosovë, debate për kodin telefonik


Parlamenti i Kosovës debatoi me tone të rrepta lidhur me marrëveshjen e arritur në bisedimet me Serbinë për kodin telefonik të Kosovës.

Lëvizja "Vetëvendosje" kërkoi që qeveria të nisë negociatat për një kod telefonik të aplikuar nga Shqipëria dhe të heqë dorë nga marrëveshja me Serbinë, që sipas saj është shumë e dëmshme.

Ndërsa kryeministri Isa Mustafa që ishte ftuar në interpelancë për këtë çështje, tha se marrëveshja forcon sovranitetin e Kosovës.

Kosovë, debat për kodin telefonik
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

XS
SM
MD
LG