Lidhje

Kosova dhe Serbia normalizojnë marrëdhëniet


Kosova dhe Serbia normalizojnë marrëdhëniet
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Pas dy ditë bisedimesh, Kosova dhe Serbia nënshkruan në Shtëpinë e Bardhë në prani të Presidentit Donald Trump, një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike. Presidenti Trump tha se marrëveshja u jep fund negociatave të dështuara mes dy vendeve.

XS
SM
MD
LG