Lidhje

Kosova dhe Shqipëria i përgjigjen njëzëri raportit të Dik Martit


Kosova dhe Shqipëria i përgjigjen njëzëri raportit të Dik Martit
Kosova dhe Shqipëria i përgjigjen njëzëri raportit të Dik Martit

Presidenti i Shqiperise, Bamir Topi, tha sot se kur ka kaluar më shumë se nje dekadë nga lufta e Kosovës, kriminelët serbë të luftës shëtisin ende të lirë. Ai shprehu gadishmërine e Shqiperisë që çdo mision evropian të hetojë, sic i quajti ai, faktet e vdekura dhe inekzistente të Dick Martit. Zoti Topi i beri këto komente në një konferencë shtypi të përbashkët me presidentin e Kosovës në detyrë Jakup Krasniqi, i cili po viziton Shqipërinë.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG