Lidhje

Historia e një viktime të dhunës familjare në Kosovë


Në Kosovë, sipas statistikave të organeve të rendit, brenda një viti raportohen mesatarisht 1 mijë e 300 raste të dhunës në familje, shumica raste të dhunës ndaj grave. Një numëri i viktimave, në pamundësi që të bëjnë zgjidhje të tjera, kërkojnë strehim në shtëpi të sigurta, ku qëndrojnë për një kohë, derisa gjejnë mundësi të tjera për të vazhduar jetën e tyre. Korrespondentja e Zërit të Amerikës në Prishtinë, Edlira Bllaca, vizitoi një shtëpi të sigurtë dhe bisedoi me një viktimë të dhunës:

Rrëfimi i një viktime të dhunës familjare në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG