Lidhje

Zgjedhjet parlamentare në Kosovë


Zgjedhjet parlamentare në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Në Kosovë 31 subjekte politike të të gjitha komuniteteve janë regjistruar për të marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të tetë qershorit. Mes tyre janë edhe pesë subjekte politike serbe, përfshirë edhe nismën qytetare serbe e themeluar në vitin 2013 dhe e mbështetur nga Beogradi.

XS
SM
MD
LG