Lidhje

Kosova përgatitet për zgjedhjet e së dielës


Megjithëse nën hijen e ngjarjes së djeshme, në Kosovë po bëhen përgatitjet e fundit për zgjedhjet parlamentare të së dielës. Autoritetet po bëjnë thirrje për një proces të lirë e demokratik të këtyre zgjedhjeve, që shihen edhe si sprovë e aspiratave të shtetit të ri për të përparuar drejt integrimeve evropiane por edhe të ndryshimit të gjendjes aktuale në vendin më të varfër dhe më të izoluar të Evropës.

Kosova përgatitet për zgjedhjet e së dielës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00
XS
SM
MD
LG