Lidhje

Kërkesë për mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë


Në Kosovë, drejtuesit e dy partive më të mëdha, Partisë Demokratike dhe Lidhjes Demokratike thanë se do të kërkojnë konsensus në Parlamentin e Kosovës për mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme në gjysmën e parë të këtij viti. Ndërkohë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se po vazhdon më nismën e saj për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë që do të çonte vendin në zgjedhje të reja.
Kosovë, kërkesë për zgjedhje të parakohshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00
XS
SM
MD
LG