Lidhje

Kosovë: Bëjnë betimin anëtarët e FSK-së nga pakicat


FSK-së i shtohen pjesëtarë të pakicave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Në Kosovë, 61 rekrutë të pakicave kombëtare, ju bashkuan radhëve të Forcës së Sigurisë. Në ceremoninë e betimit të tyre u tha se integrimi në radhët e kësaj force është një nga rrugët më të mira të integrimit të komuniteteve pakicë në shoqërinë e Kosovës. Pjesëmarrja dhe mbështetja e pakicave është më rëndësi thelbësore për shndërrimin e kësaj force në ushtrinë e ardhshme të Kosovës. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Edlira Bllaca ndoqi ceremoninë e diplomimit.

FSK-së i shtohen pjesëtarë të pakicave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG