Lidhje

Prishtinë, protestë kundër korrupsionit


Në Prishtinë, qindra qytetarë morën pjesë në një protestë kundër korrupsionit. Protesta që filloi me kundërshtimin e faturave të energjisë elektrike dhe akuzat ndaj Korporatës Energjetike të Kosovës për rritje artificiale të vlerës së faturave u shndërrua në protestë kundër siç është thënë, keqqeverisjes së vendit. Autoritetet thonë se po marrin masa për të shmangur çdo dëmtim të interesave të qytetarëve dhe janë vënë në zbatim të proceseve që synojnë rimëkëmbjen ekonomike të vendit.

Protestë kundër korrupsionit në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG