Lidhje

Kosova kryeson CEFTA-n


Kosova kryeson CEFTA-n
Kosova kryeson CEFTA-n

Sot në Bruksel u zhvillua takimi i parë i vitit i vendeve anëtare të marrëveshjes për tregti të lirë në Evropën Qendrore e njohur si CEFTA, që këtë vit drejtohet nga Kosova. Problemet politike e kanë bërë të pamundur deri tani zbatimin e saj nga Kosova pavarësia e së cilës nuk njihet nga Serbia dhe Bosnja, vende anëtare te CEFTA-s. Kjo çështje është pjesë e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që filluan të martën.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG