Lidhje

Kosovë: Shënohet Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve


Në Kosovë sot është shënuar dita ndërkombëtare për personat e zhdukur.

Katërmbëdhjetë pas përfundimit të luftës, atje nuk dihet asgjë për fatin e mbi 1 mijë e 700 personave, pjesa më e madhe e të cilëve janë shqiptarë.

Familjarët e të zhdukurve dhe veprimtarët humanitarë kërkojnë më shumë përpjekje të autoriteteve vendase e ndërkombëtare për zgjidhjen e kësaj çështjeje.

Kosovë, shënohet dita e të zhdukurve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

XS
SM
MD
LG