Lidhje

Media Arkivi

Kosova në vitin 2015


Në Kosovë, viti 2015 u karakterizua nga protestat, migrimet masive si dhe një krizë politike që pasoi marrëveshjen për krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, dhe asaj për kufirin me Malin e Zi.

XS
SM
MD
LG