Lidhje

Përpjekjet e Kosovës për anëtarësimin në organizma ndërkombëtare


Përpjekjet e Kosovës për anëtarësim në agjensitë e OKB-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Në një raport të Grupit për Studime Juridike dhe Politike në Kosovë thuhet se ekziston një ngecje në anëtarësimin e vendit në organizata ndërkombëtare. Sipas këtij raporti Kosova që nga viti 2009 nuk është anëtarësuar në asnjë agjenci të specializuar të Kombeve të Bashkuara dhe kësisoj nuk mund të ecë përpara në rrugën e forcimit të shtetësisë së vet.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG