Lidhje

Kosova pret të anëtarësohet në FIFA


Kosova pret të anëtarësohet në FIFA
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Kosova shpreson të anëtarësohet në Federatën Ndërkombëtare të Futbollit, kongresi i së cilës i zhvillon punimet të enjten dhe të premten në Qytetin e Meksikos, kryeqyteti i Meksikës. Kosova e cila u anëtarësua në fillim të majit në Federatën Evropiane të Futbollit, me gjithë kundërshtimin e Serbisë, beson që nuk do të ketë pengesa për t'u bërë pjesë e FIFA-s dhe të përfshihet në kualifikimet për Kampionatin Botëror të Futbollit, që mbahet në Rusi në vitin 2018.

Kosova pret të anëtarësohet në FIFA
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

XS
SM
MD
LG