Lidhje

Serbët në veri themelojnë “Kuvendin e Kosovës”


Përfaqësues politikë të serbëve në komunat veriore të Kosovës, shpallën sot vendimin për themelimin e Kuvendit të Kosovës, në shenjë kundërshtimi ndaj integrimit të tyre në institucionet e drejtuara nga Prishtina. Ata thanë se me këtë veprim e kanë bërë të qartë se nuk do të zbatojnë marrëveshjen e arritur ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit, nga zbatimi i së cilës varet integrimi evropian i Serbisë.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG