Lidhje

Diskutimet Kosovë-Serbi në Bruksel


Grupet punuese të Kosovës dhe të Serbisë do të diskutojnë sot në Bruksel për zbatimin e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve ndërmjet tyre, me theks të posaçëm në çështjen e zgjedhjeve për pushtetin komunal. Zyrtarët e Beogradit presin sqarime rreth përfshirjes se serbëve të Kosovës që jetojnë në Serbi në listën e votuesve për pjesëmarrje në zgjedhjet e tre nëntorit në të cilat për herë të parë do të përfshihen edhe komunat veriore të Kosovës.

Diskutimet Kosovë - Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00
XS
SM
MD
LG