Lidhje

Kosova, Serbia për planin e zbatimit të marrëveshjes


Zyrtarët evropianë po u bëjnë thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të shfrytëzojnë kohën e mbetur për të arritur një pajtim që do të siguronte zbatimin e marrëveshjes së arritur ndërmjet tyre muajin e kaluar. Palët kanë dështuar deri tashmë të hartojnë një plan të përbashkët për zbatimin e marrëveshjes dhe nga kjo varet nëse Serbia do të marrë datën e fillimit të negociatave për anëtarësim me Bashkimin Evropian, ndërsa Kosova për marrëveshjen e stabilizim asocimit.

BE për marrëveshjan Kosovë Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00
XS
SM
MD
LG