Lidhje

Kosovë-Serbi: Nesër takimi i radhës


Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç, do të takohen nesër në Bruksel, për të diskutuar zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyja vendeve. Ndër çështjet kryesore pritet të jetë zbatimi i rezultateve të zgjedhjeve për pushtetin komunal në veriun e Kosovës dhe krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe që ka nxitur shumë debate.Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG