Lidhje

Vuçiç hap fushatën zgjedhore në Kosovë


Në Kosovë, zëvendëskryeministri serb, Aleksandër Vuçiç, hapi fushatën për zgjedhjet parlamentare të Serbisë që mbahen më 16 mars, duke i siguruar serbët lokalë, se Beogradi do të garantojë sigurinë dhe mbijetesën e tyre në Kosovë.

Serbët e Kosovës pritet të marrin pjesë në këto zgjedhje me mbështetjen e Misionit të Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë.
Vuçiç në Kosovë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG