Lidhje

Kosova gjatë vitit 2014


Viti 2014 në Kosovë u përshkua nga një bllokadë e gjatë institucionale për shkak të mospajtimeve të partive politike për mënyrën e ndërtimit të institucioneve të dala nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Nën hijen e bllokadës Kosova është përballur edhe më sfida të rënda, përfshirë edhe shkallën e lartë të korrupsionit dhe vonesën e përmbushjes së detyrimeve kundrejt qytetarëve të saj dhe komunitetit ndërkombëtar.

Kosova gjatë vitit 2014
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:43 0:00

XS
SM
MD
LG