Lidhje

Kosovë, armët e paligjshme sfidë për sigurinë


Kosovë, armët e paligjshme sfidë për sigurinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Hulumtimet në Kosovë flasin për qindra mijëra armë në duart e qytetarëve të vendit dhe kjo sipas përfaqësuesve të institucioneve vendase e ndërkombëtare, paraqet kërcenim serioz për rendin dhe sigurinë. Në një debat të organizuar të premten në Prishtinë, u tha se çdo vit konfiskohen rreth 1300 armë, një numër ky shumë i vogël në krahasim me rreth 260 mijë të tilla që llogariten se janë në duar të qytetarëve. Kronikën nga Prishtina e përgatit korrespodenti i Zërit të Amerikës, Leonat Shehu.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG