Lidhje

Aktivistët, thirrje për masa kundër dhunës ndaj grave në Kosovë


Dhuna ndaj grave në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

Dhuna ndaj gruas vazhdon të jetë një dukuri shqetësuese në Kosovë, ku çdo vit raportohen rreth një mijë raste të tilla. Por, numri i raportimeve nuk paraqet gjendjen reale në terren, prandaj organizatat që merren me të drejta të njeriut bëjnë thirrje për angazhim të të gjitha institucioneve në mënyrë që të parandalohet dhuna ndaj gruas dhe të sigurohet trajtim i duhur për viktimat e saj.

Dhuna ndaj grave në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

XS
SM
MD
LG