Lidhje

Kosova shënon Ditën Ndërkombëtare të Personave të Zhdukur


Kosovë, Dita Ndërkombëtare e Personave të Zhdukur
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Kosova shënon sot Ditën Kombëtare të personave të zhdukur, ndërsa ende mbetet i pandriçuar fati i mbi 1 mijë e 600 personave të zhdukur gatë luftës. Kosova ka caktuar 27 prillin ditë kombëtare në përkujtim të ngjarjeve të ditës së sotme të vitit 1999, kur në fshatin Mejë të komunës së Gjakovës u vranë 376 civilë shqiptarë. Korrespondentja jonë, Edlira Bllaca, ishte në këtë fshat dhe na dërgoi kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG